Amazon Türkiye’de Marka Kaydı Yapabilirsiniz.

Uygunluk gereksinimlerini karşılıyorsanız artık Amazon Marka Kaydı’na kaydolabilirsiniz.

•       Amazon Marka Kaydı nedir?

Amazon Marka Kaydı, fikrî mülkiyetinizi korumanıza ve Amazon’da müşteriler için doğru ve güvenilir bir deneyim oluşturmanıza yardımcı olur.

•       Programa kimler uygundur?

Amazon Marka Kaydı’na uygun olmak için, kaydolmak istediğiniz her ülkede markanızın aktif bir tescilli ticari markaya sahip olması gerekir. An itibarıyla yalnızca Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Brezilya, Kanada, Meksika, Avustralya, Hindistan, Japonya, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya, Birleşik Krallık, Avrupa Birliği ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki devlet marka ofisleri tarafından verilen ticari markaları kabul ediyoruz.

•       Amazon Marka Kaydı’na nasıl başvurabilirim?

Bunun için Seller Central kimlik bilgilerinizle https://brandregistry.amazon.com.tr adresinde oturum açmanız gerekir. Marka Kaydı sayfasına eriştiğinizde, buradaki talimatları izleyerek Marka Kaydı’na başvurabilir ve doğrulama sonrasında özelliklerini kullanmaya başlayabilirsiniz: https://brandservices.amazon.com.tr/eligibility

•       Avrupa’da bir Seller Central hesabım var. Bu aracı orada da kullanabilir miyim?

https://brandregistry.amazon.com.tr adresinde bir hesap oluşturmuş ve en az bir marka kaydetmiş durumdaysanız Türkiye Marka Kaydı hesabınızı Avrupa Seller Central hesabınızla birleştirebilirsiniz. AB Seller Central posta adresinizi “Bize Ulaşın” bölümünde bulunan “Marka profilinizi güncelleyin” sekmesinde ek bir kullanıcı olarak eklemeniz yeterlidir.

Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki bağlantıdan Amazon Brand Services web sitesine ulaşın:
https://brandservices.amazon.com.tr/

“Bu içerik Amazon Türkiye tarafından iş ortaklarına gönderilmiş bilgidir.”

Bir Cevap Yazın