Amazon’da, satıcı performansı yeniden değerlendiriliyor

Hesapların sipariş performansı sorunları nedeniyle askıya alınma işlemlerini 31 Mayıs’a kadar duraklattılacağını duyuran amazon.com.tr son günlerde ki kargo ve gecikmelerinden dolayın yaşanan genel sıkıntı ve diğer sorunlardan dolayı 1 Hazirandan itibaren dikkate alınacağınız duyurdu.

Amazon.com.tr tüm üyerlerini bu konu hakkında bilgilendirme maili gönderdi. Mail içeriği şu şekildedir.

1 Haziran’dan itibaren, belirlediğimiz sipariş performansı standartlarına göre yüksek iptal oranına, geç gönderim oranına veya kusurlu sipariş oranına sahip satış hesaplarını takip ederek uygulamayı yeniden başlatacağımızı hatırlatmak isteriz. Satıcı Performansı sayfanızda 1 Haziran’dan öncesine ilişkin gösterilen sipariş performansı kusurları, satıcı performansınızı değerlendirmek için kullanılmayacaktır.

Hesabınızın sipariş kusurları yaşamasını önlemek ve müşterilere daha güvenilir bir deneyim sunmaya yardımcı olmak için aşağıdakileri yapmanızı öneririz:

  1. Envanter düzeylerinizi yakından takip edin ve liste kayıtlarınızın mevcut envanteri doğru şekilde yansıttığından emin olun.
  2. Varsayılan kargo ayarlarınızın mevcut gönderim kabiliyetlerinizle eşleştiğinden emin olun.
  3. Alıcı-Satıcı Mesajlaşması aracılığıyla alınan müşteri sorgularını izleyin ve en fazla 48 saat içinde hızlı bir şekilde yanıt verin.

Hesaplarınızı etkileyen en son gelişmeler ve bu konu ile ilgili duyurunun detayları için: Tıklayın

Bir Cevap Yazın